dveře věnecTyto vánoční adventní věnce se připevňují na vchodové dveře. Nejčastěji jsou zavěšeny pomocí šňůrky či stužky a mají kruhový tvar. V současné době se vyrábí v mnoha variacích, vzorech či barvách. Nejčastěji jsou vyráběny z jedlového chvojí, mechu, šustí a trávy nebo dokonce z proutí. Na dveřích se vyjímají skutečně elegantně a velmi podléhají módním trendům, narozdíl od adventní svíčky.

Adventní věnce na dřevo mohou mít i různou velikost. Většinou se vyrábí v  červeném, zlatém, stříbrném, žlutém, oranžovém, fialovém, béžovém dekoru. Mohou být postříbřené, pozlacené či zasněžené. Jsou ozdobeny originální mašlí, květinami, kulatými vánočními ozdobami. Originální jsou věnce proutěné, které jsou dekorovány například suchými doplňky, jutovou mašlí či zeleným chvojím.

Prodávány jsou i slaměné věnce, které jsou okrášleny vazbou ze sušených plodů. Některé vánoční věnce se vyrábějí buď z čerstvého chvojí anebo umělého, přičemž se dají sladit například do modrého odstínu. Obvykle se uprostřed nachází modrá krásná mašle a roztomilé ozdoby.